Czy można wypowiedzieć umowę o pracę poprzez e-mail?

Aktualna sytuacja wymusza korzystanie z innych form kontaktu niż kontakt osobisty pracodawcy z pracownikiem.

Jak przedstawia się wówczas możliwość wypowiedzenia umowy o pracę przez pracodawcę (rzadziej przez pracownika)?

Odpowiedź znajduje się w dzisiejszym wpisie.

I. Zwolnienie przez e-maila – Przepisy

Zgodnie z kodeksem pracy (art. 30 k.p.), wypowiedzenie umowy o pracę zarówno przez pracownika, jak i przez pracodawcę, powinno mieć formę pisemną.

Forma pisemna oznacza, że wypowiedzenie powinno zostać napisane na kartce czy napisane w programie komputerowym i wydrukowane,